Tarot iFokus

Tarot

Etikettdagens-tråd
Läst 4586 ggr
nillanb
0

Godmorgon 12/2

Godmorgon allesammansGlad

Här har kylan slagit till igen…-15,6Tyst nu längtar jag till våren.

"Ett skepp vilar tryggt i hamnen - men det är inte vad skepp är ämnade till."
(JOHN A. SHEDD)

 

Isa56
0
#1

Godmorgon Nllan och alla ni andra goa vänner. Skrattande

Ja kallt är det här med i Skåne, runt minus 10 grader. Men solen har tittat fram nu, så vackert är det.

Idag blir det en visit hos dotra och lite kaffe med snack. Tungan ute Sen blir det tvätt och lite småplock.

Dagens tanke av Louise L. Hay

"Jag är stjärnan i min egen film och dessutom författare och regissör. Jag skapar underbara roller för mig själv."

Den gillar jag. Tungan ute

Ha en skön dag

Kram Isa

*Du föddes vild. Låt ingen tämja dig. *😁👻

Pagan
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#2

Underbart Isa, ett budskap i min smak

Det fortsatte snö nåt otroligt i går kväll och under natten. Strömmen gick vid 18 och kom åter vid 23 i går kväll. Det blev således ingen Oscarsfilm. Tänk vad beroende vi är av el för att få underhållningFlört Nu fick jag roa mig själv med bok och choklad och det var ju inte så fel det heller.

Nu skiner solen och vädret ser så oskyldigt ut, precis som det inte pajat min fredagskväll, jäkla sättTungan ute

Lördag i dag gott folk, låt den bli underbar. Kram på er

Om du tror att du vet allt, är du dåligt underrättad

Sajtvärd Tarot

Skogshumblan
0
#3

Kallt här i skogen utanför Jönköping också men solen skiner så det är en helt otroligt vacker dag!

Hoppas ni alla får en bra dag!

/ Skogshumblan

Medarbetare på tarot och healing.

"I am not what happens to me, I am what I choose to be" Carl Jung.

[GunillaR]
0
#4

God förmiddag från ett strålande soligt Malmö. Det är vitt på taken och marken och det kommer nog ligga under nollan idag, men nu börjar ju solen värma så en promenad kommer sitta bra idag.

Ha en skön dag!

Maggan71
0
#5

God förmiddag! Ägg och bacon till frukost avklarat samt 2 glas kaffe…

Glad idag! Mår toppen och ser framtiden an med tillförsikt och glädje!

Dagens kort talade om vila, fokus och meditation, så här ska tränas och liggas på spikmatta! En skön dag helt enkelt!

Ha det gott, allihop! Skrattande

Ingenting är omöjligt. Det "omöjliga" tar bara lite längre tid... Flört

silverljus
0
#6

God eftermiddag! …härligt med lördag.  -13, solen skiner, snön gnistrar.. , ljuvligt! ….*L*……varit på prommis…

..är bortbjuden på middag ikväll, sen ska vi på musikunderållning, ska bli så trevligt! Glad

..igår kväll fick jag ett budskap från oväntat håll, blev väldigt glad ..å kände just att det var ..ett budskap….

….önskar er alla en toppenlördag!

Elpida
0
#7

Underbart väder ute, klarblå himmel och sol!Skrattande

Har lite lätt skallebang efter gårdagens begivenheter… det är ju helt självförvållat….

Ikväll blir det myspys med lillasyrran och hennes familj som kommer på tacosGlad

Ha det fint!

"Du har alltid två val"

Medarbetare på Spiritualism iFokus

[GunillaR]
0
#8

Godkväller!

Jag var ute och promenerade till och från Coop Forum idag. Det var ju kallt i morse med frost men det värmde gott i solen. Man fick nästan lite lust att söka upp en södervägg!

Men Elpida, har du fått inflammation i hårrötterna, vojne vojne!

Nu blir det tv-soffan. Tänkte titta på Melodifestivalen trots att jag svor ve och förbannelse från förra veckan. Jag vill se artisterna, speciellt Brolle, Sanna Nielsen och Elisabeth Andreasson. Så jag får väl blunda mellan låtarna…….. Tungan ute

Eller diska eller nåt!

[stblues35]
0
#9

Och jag säger god natter och hoppas ni får sova riktigt gott och drömma fina vackra drömmar!Glad

Isa56
0
#10

Detsamma till dig Stblues35 Skrattande

*Du föddes vild. Låt ingen tämja dig. *😁👻

fridelfina
0
#11

Tittar in lite sent så här och önskar er en god natt! Läste Gillas inlägg om att det visst inte bara är jag som tycker att iFokus är långsamt, då hoppas jag att det blir bättre när det blir nytt.

Idag har jag njutit av det vackra vintervädret drygt 3 timmar bredvid skidbacken med sonen åkandes på sin snowboard.

Ha det gott allihop, tills vi "ses" igen!