Tarot iFokus

Tarot

Etikettdagens-tråd
Läst 1716 ggr
Pagan
0

Godmorgon 12 november

Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.

Lite trist o grått hos mig. Hoppas solen visar sig senare under dagen. Önskar alla en mysig fredag och njut när Ni kan. Kram

Om du tror att du vet allt, är du dåligt underrättad

Sajtvärd Tarot

nillanb
0
#1

Godmorgon Pagan och alla andra!

Även här är det grått och trist, massor av ärenden att uträtta under dagen, men kvällen är bokad för familjemys!

Önskar er alla en skön fredagSkrattande

 

Elpida
0
#2

God förmiddag!

Vilken skön kisse!!! :D

Detta fuktiga vädret sitter rätt fint i leder och muskler för tillfället och nu önskar jag mig lite klarare väder! Massor att göra på jobbet, mycket att pyssla med hemma och alldeles för lite iFokus känns det som. Blir lite irreterad över att jag inte hinner pyssla med övningar och sådant som JAG vill. Ikväll ska jag helt sonika TA mig tid…efter att vi ätit lite gott och myst med 15-åringen som varit i stan hos pappa hela veckan…=)

#1 Hoppas foten har blivit bättre Nillan!

Stora kramen!!

"Du har alltid två val"

Medarbetare på Spiritualism iFokus

[GunillaR]
0
#3

Godförmiddag.

Fy sjutton vilket väder det var igårkväll och en bit in på natten. Mycket hårda vindar och kraftigt regn, huga! Nu verkar det ha lugnat sig lite, tack o lov.

Idag blir det lite inköp av förnödenheter och sedan blir det målning. Blir det uppehållsväder så blir det också en promenad, hade jag tänkt.

Ha en skön dag med mys till kvällen. Det kan behövas i detta ruskväder!

Glad

[Spanaren]
0
#4

Sicken söt kisse och njuta ska jag göra Pagan och efter lite skurning och sådant som behövs ibland *gapskratt*

Elpida är du som jag … extra väderkänslig?

Lågtryck förvärrar värken i lederna. Värk i mina knän … då blir det blåst.

Där och emellan så försöker jag mig på att vara glad och pigg Tungan ute

/kram

nillanb
0
#5

#2 Mmm så mysigt att ha privat tid med sin tonåringenSkrattandejätteviktigt!

Ibland blir det för mycket med allt runt om så jag förstår att du måste få lov att ta dig tid till att göra ngt för bara dig!

Foten är ok bara jag inte rör den fel!, hinner inte bry mig om den nu har massor av annat att tänka påCool.

 

Doris
0
#6

God morgon

Vilket härligt kort Pagan Glad Här snöar det nu. 6- grader . Idag ska jag ta dagen som den kommer , det blir nog inomhus för det är ju inget bra väder precis. Ska baka kanske!

Ha en bra fredag alla

kram /dolla

Allting är möjligt

[GunillaR]
0
#7

Hörde precis på väderrapporten att det kommer in ett nytt oväder nu från väster, så det blir storm idag också. Men igår kom det från öster, omväxling förnöjer………Rynkar på näsan

Pagan
0
#8

liksom korsdrag GillaSkrattande

Om du tror att du vet allt, är du dåligt underrättad

Sajtvärd Tarot

[GunillaR]
0
#9

Jo, man kan öppna fönstret och låta dammet fara ut, så slipper man dammsuga.

Pagan
0
#10

jamen så bra, inget ont som inte har nåt gott med sigFlört

Om du tror att du vet allt, är du dåligt underrättad

Sajtvärd Tarot

Isa56
0
#11

Godkväll i stugorna Skrattande

Vilken söt katt Pagan.

Oj vad sömnig jag är idag. Skulle ta en tupplur på en halvtimme, sov som en stock i två timmar och har inte vaknat riktigt än. Obestämd Minns inte vad jag drömde men var duktigt sur på maken när jag vaknade. Fick verkligen tänka på att han inte gjort något. Flört

Ha en skön kväll

Kram Isa

*Du föddes vild. Låt ingen tämja dig. *😁👻

Elpida
0
#12

Har precis stigit upp ur ett varmt bad med bokFlört. Åt alldeles för mycket, för sent och fel mat vid lunchen vilket magkatarren påminner mig om. Obestämd. Pagan, kan du sätta dig och måla min mage i gult igen så kanske jag kunde ta ett glas vin ikvällSkrattande.

Borde sätta mig och göra en läggning på tarotkursen men känner mig inte riktigt i balans, sorry Gilla men det får vänta till imorgonTyst.

#11 Isa, gå nu inte för hårt åt maken, ge honom bara så där lagom dåligt samvete så att han gottgör dig…för din dröm…Flört

Ha en fortsatt trevlig fredag!

"Du har alltid två val"

Medarbetare på Spiritualism iFokus

Pagan
0
#13

jajamensan Elpida, fokuserar och målar genastSkrattande

Om du tror att du vet allt, är du dåligt underrättad

Sajtvärd Tarot

[GunillaR]
0
#14

Elpida, jag kan komma med färg och penslar ! Tungan ute

Isa56
0
#15

#12 Jag vill nog inte bråka alls med honom. För han bjöd på fläskfile med berniasesås och svamp till middag när jag kom från jobb.Tungan ute

*Du föddes vild. Låt ingen tämja dig. *😁👻