
Godmorgon 11 december
Lite brått här i dag. vet inte vart morgonen tog vägen. Först jobba som vanligt sedan lite julklappsinköp.
Men först en kopp kaffe till😴
Om du tror att du vet allt, är du dåligt underrättad
Sajtvärd Tarot
God förmiddag! Idag ska jag klippa en svart pudel, han har inte varit här tidigare och matte förvarnade om att han är ganska rufsig och tufsig för hon varit tvungen att ta itu med betydligt jobbigare saker i sitt liv.
Äntligen hemma och de är lugnt har fått lov att leka häxa halva dagen idag
![]()
Men vist går det och städa ibland åt de gamla. Men tur man inte gör det varje dag när man jobbar 😃
God kväll. Här sitter jag och väntar på mat … :-) Hoppas ni får en fortsatt fin afton och en god natt!
Har varit med promenadkompisen lite överallt nere i centrum idag. Bland annat på Stengården. Vad som köptes "vet jag inte", det är julklappar!
Till mig själv !😉
På Berghs kaffe & te handel inköptes två "jul teer", Julglädje och Glöggte. Skall bli kul och se om det är samma sort som jag köpt förr om åren eller det är en ny sorts blandning.
Vi var väl ute i lite mer än 5 timmar!
Skönt att komma hem till sin egna vrå efter sådant spring🥵!
Igår gjorde jag ingenting och blev inte klar, så jag fortsätter idag!