# 3/2 Söndag
Author: plutopellis

God kväll i stugan alla!

Hoppas alla har det bra där ute i vinterlandet ![Glad](http://tarot.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad") eller tja, kallt har vi här men ingen snö...

Själv har jag legat i soffan hela dagen och gottat mig, varit sjuk hela veckan och veckan där innan var det VAB så imorgon blir det minsann jobb för första gången på två veckor! Jösses ![Obestämd](http://tarot.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif "Obestämd")

Kram på er alla!

## Comment 1
Author: Skogshumblan

Hej Pellis, kul att se dig här. Längesedan nu. Skönt att du fått vila och är redo att jobba igen. Hoppas ni alla här inne får en skön söndagkväll och skön vecka:)

## Comment 2
Author: Amandla

Hej Pellis, det var ett tag sen ![Glad](http://tarot.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

Här händer inte så mycket, jag tränar mina soffliggarmuskler ett tag till. Jag passar en kompis lilla pyttetoypudel ett par veckor, hon kom igår kväll och har funnit sig tillrätta bra. Men hon är inte van vid våra sovtider ännu, utan vaknade halv nio i morse och behövde ut. Jag gick med henne kanske 75 meter, det räckte så hon fick göra sitt, och det räckte för att jag skulle få ont i vristen ![Obestämd](http://tarot.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif "Obestämd") Imorgon ska jag ringa vårdcentralen och höra vad de tycker, om en stukning ska vara så segdragen.

## Comment 3
Author: plutopellis

Hej på er! :) Lät inte bra amandla! Hoppas foten blir bra snart!

## Comment 4
Author: Amandla

Tack ![Kyss](http://tarot.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")

## Comment 5
Author: Skogshumblan

Amandla, det lät inte bra med vristen...Krya på dig!

## Comment 6
Author: Amandla

Tack Skogis! <3

## Comment 7
Author: Tarotstollan

Kul att se dig igen Plutopellis. Skönt att du mår bättre.  
  
Amandla krya på dig, stukningar kan vara mycket långdragna innan de blir helt återställda.  
  
Har varit ute på en kort promenad och lämnat in Ica-Sudokun. Som jag sagt innan, har man vunnit en gång vill man vinna igen ![Flört](http://tarot.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")!  
Då var det runt 0:an och det blåste lite kyligt och på hemvägen började det snöa så där mjukt och fint.  
Fast nu verkar det ha slutat att snöa.  
  
Kommer att "jobba hårt" nu under kvällen framför Tvn och Datan ![Skrattande](http://tarot.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande").  
Ha det bra alla.

## Comment 8
Author: plutopellis

Lycka till stollan! Och slit inte ut dig ;) roligt att se dig också :)

## Comment 9
Author: Tarotstollan

![Skrattande](http://tarot.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")
