# Måndag 22 oktober.
Author: Skogshumblan

God morgon vänner. En ny vecka ligger här och väntar på oss. Jag hoppas vi alla får en fin vecka. Varm kram ni som vill ha.

## Comment 1
Author: Elpida

God morgon!

Sitter här i fåtöljen framför datorn med 5 st damer som sällskap, tur jag inte ska visa upp mig i linne för de har lite vassa klor när de klättrar på mig....![Kyss](http://tarot.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss") Helst vill ju alla borra in sig under håret oxå.![Glad](http://tarot.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

Solen stiger så sakteliga och färgar hustaken gyllene, jag hoppas vi har en vacker höstdag att se fram  emot!

Må så gott godingar och kram tillbaka Skogis![Kyss](http://tarot.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")

## Comment 2
Author: Isa56

Godmorgon Skogis, Elpida och alla andra. ![Skrattande](http://tarot.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

Snabbt in ocj säger hej innan mat och ombyte till jobbekläder. ![Flört](http://tarot.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

Önskar alla en skön dag.

Kram Isa

## Comment 3
Author: camasufri

Midda alla söta ![Glad](http://tarot.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

Varit i väg och ska iväg igen. ![Tungan ute](http://tarot.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute")

Ha en härlig måndag alla

Kram tillbaks Skogshumbla

## Comment 4
Author: Amandla

Morrn! (eller god eftermiddag om nu någon är petig ![Flört](http://tarot.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört"))

Idag ska jag åka och storhandla \*pust\*, tror jag ska ta en tur till biblioteket också. Måste ha fler orsaker till att vara vaken för sent på nätterna, förutom att jag plöjer alla säsonger av Vänner ![Tungan ute](http://tarot.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute")

## Comment 5
Author: Tarotstollan

I dag var jag uppe innan tuppen, 05,45! ![Förvånad](http://tarot.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-surprised.gif "Förvånad")  
Hade tid hos ögonläkaren 08.00. Skulle gå upp till lasarettet och var ju tvungen att vara där minst 15 min tidigare. Enda fördelen med denna tid var att jag kom in redan 07.50. Mulet men uppehåll både upp och ner. Sen sov jag några timmar till, innan jag var tvungen att gå upp och fixa med lite annat.  
Nu skall jag skriva en nota och gå och handla lite som kan vara bra att ha hemma.  
Måste ta en sväng till apoteket också, de flesta av mina mediciner är slut eller snart slut!  
Det är fortfarande igenmulet men uppehåll.

Ha det bra alla!

## Comment 6
Author: Skogshumblan

God kväll! Hoppas ni haft en trevlig kväll. Jag går i väntans tider, fick två meddelanden om att paket jag beställt är på väg. Mest längtar jag efter tarotkittet:)
