# Intuitionsövning 29 maj.
Author: Skogshumblan

Tyckte det var för länge sedan vi hade lite intuitionsövning så jag "kokade" ihop en! Lycka till! Min mamma har ett fornnordiskt mellannamn men vilket?

## Comment 1
Author: ina3

Nu kryssade jag i Ingegärd määään...Skogshumblan é hemlig! ![Flört](http://tarot.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 2
Author: Skogshumblan

Siv heter hon. Grattis ni som fick rätt idag!

## Comment 3
Author: Skogshumblan

Nädå här är inget hemlighetsmakeri, redigerade bara en formulering och då hann du kryssa i:)

## Comment 4
Author: ina3

aha...hihihi..![Tungan ute](http://tarot.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute")  Inte rätt med andra ord men Grattis till Er som fick rätt idag!

## Comment 5
Author: Isa56

Jag tycker din mamma heter Gunlög... Är du säker på att det är Siv? ![Flört](http://tarot.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")![Oskyldig](http://tarot.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-innocent.gif "Oskyldig")

Grattis till er som tar det. ![Kyss](http://tarot.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")

## Comment 6
Author: Mads

Ingegärd trodde jag :)

## Comment 7
Author: Pagan

Trodde också Gunlög![Glad](http://tarot.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 8
Author: Doris

Ingegärd trodde jag!

## Comment 9
Author: Skogshumblan

Yes säker. Men hon har Gunvor som tilltalsnamn, på pappret. Hon kallas för Gun så helt fel var ni ju inte ute.

## Comment 10
Author: [Borttaget]

Siv   heter hon, grattis till alla er som åsså har rätt idag

## Comment 11
Author: Skogshumblan

Grattis Tobbe! Kul att någon tog det. Du får därmed äran att göra en intuitionsövning åt oss i morgon:)

## Comment 12
Author: [Borttaget]

det ska jag göra,

## Comment 13
Author: [Borttaget]

Hrmmm - host!!! Det är fel på mitt tangentbord ![Oskyldig](http://tarot.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-innocent.gif "Oskyldig")

## Comment 14
Author: Indiania

Siv var det ja! ![Flört](http://tarot.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört") Grattis Tobbe!![Skrattande](http://tarot.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 15
Author: Skogshumblan

Grattis Indiania! Kul att några prickade rätt. :D

## Comment 16
Author: [Borttaget]

grattis till dig ochså indiania

## Comment 17
Author: Indiania

#15 och #16 Tack, tack ![Glad](http://tarot.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")
