# Månadens kort Maj 2018.
Author: Tarotstollan

Var med och dra kort och se hur månaden Maj blir för dig!  
Använd hela tarotleken eller bara Stora Arkanan, dela gärna med dig om vilket / vilka kort du drog. I slutet av månaden gör vi en resumé och ser om det stämde.![Glad](http://tarot.ifokus.se/images/empty.gif "Glad")

## Comment 1
Author: Tarotstollan

Jag drog återigen Stjärnan.  
Korten vill tydligen visa att jag är på rätt väg, genom att inspirera, ge hopp och förhoppningsvis bygga på självförtroendet mm.

## Comment 2
Author: [Borttaget]

Ess i svärd. Det har varit många svärd för mig på sistone. Ännu en nystart, nya fräscha idéer, insikter. Det ser jag fram emot 🙂

## Comment 3
Author: Tarotstollan

Mitt kort Stjärnan har visat sig peka på rätt saker, jag förstår vad det betyder men som oftast lättare sagt än gjort.  Men någonstans måste man ju börja, ett steg i sänder!👍

## Comment 4
Author: [Borttaget]

Nystart och nya idéer har det verkligen blivit för min del, fast givetvis inte alls på såna sätt som jag trodde. Jag har fått tänka om en hel del. Det har varit nyttigt.
