# Godmorgon 16 april, 2018.
Author: Tarotstollan

Igen mulet och disigt och just nu har vi + 7,5.  
Nu luktar det VÅR ute!  
  

Hoppas att ni får en trevlig måndag!👋

## Comment 1
Author: Amandla

Morrn! Visst är det härligt med vår! Jag har svårt att bestämma vilken tid av våren jag gillar mest, om det är som nu med ljuset och temperaturen som stiger, fåglar som sjunger och lättnaden över att vintern är slut, eller om det är lite senare när det börjar grönska överallt och blir varmare. Fast jag kan ju tycka om båda delarna, eller hur 😎

## Comment 2
Author: flocken

Så skönt ute idag. Ingen sol men +15. Njutit för fullt.

## Comment 3
Author: [Borttaget]

Blåsipporna har börjat titta upp här, men de har inte slagit ut än 😍

## Comment 4
Author: Tarotstollan

Ja, det är svårt att välja vilket jag gillar bäst. Tror att det är fågelsången och att det börjar lukta så gott av allt det gröna.  
Synd bara om alla allergiker, som inte kan njuta ordentligt.  
  
Blåsippor som är så fina, det finns ett ställe här där blåsippor växer vilt men tyvärr är det en bra bit dit och dessutom ligger det inne i en skog. Så jag vågar aldrig gå dit ensam. 😕

## Comment 5
Author: Amandla

Jag klarar allergin hyfsat hittills, har märkt tidigare att lchf hjälper riktigt bra 👍Inte bara för allergin utan även att min hud blir lite tåligare i solen, jag bränner mig väldigt lätt annars.
