# Torsdag 10 Juli 2014.
Author: Tarotstollan

God eftermiddag!  
Vaknade av att telefonen ringde!😕 Det var ett kosmetikaföretag som ringde för att jag inte hade svarat på deras enkät som de skickade ut för några månader sedan! 😕Jag förklarade att eftersom de hade slutat att sälja just de produkter jag köpte, så fanns det ingen anledning att fortsätta vara medlem och det förstod hon.

Fortfarande varmt ute och jag skall gå ut i denna hettan om några timmar!😮  
Jag "måste", har nämligen fått ett paket med en ny ….. i, som jag måste hämta idag, självklart!😂  
Undrar vad det kan vara där i?😉😃  
Nu skall jag gå och duscha, ta på mig kläderna, (varför kan jag inte gå ut i Eva kostym?)😮, träffa en kompis, kanske fika och hämta mitt paket!

Vi hörs senare, antar jag!☀️

## Comment 1
Author: [Borttaget]

God kväll på er alla!

Har varit upp emot 30 grader idag igen,, Jag var ute en stund på förmiddagen och gick utmed vattnet.. Alla badare började komma när jag gick hem.. Sen bar det ned till mina föräldrar och plocka hallon åt dem i värmen.. Resten av dagen har jag bara latat mig och gjort minsta lilla för att orka jobba i morgon om det blir varm igen..  

Önskar er en trevlig kväll 🤗
